ANİLOX CLEANER

BOYA VE KALINTI TEMİZLİK

Ürün Kodu: TÜ-56

Konsantre Anilox Temizleyici

Matbaa ve okulu mukavva sektöründe su bazlı mürekkep temizliklerinde kullanılır. Krom nikel ve seramikten mamul anilox merdane temizliklerinde etkilidir.

Güçlü ve etkili formülü sayesinde Tramlı (Anilox) merdaneler üzerinde hızlı ve etkili temizliğe imkan sağlar. Tek uygulama ile tramları açar, anilox merdanenin hazne merdanesinden aldığı mürekkebi sorunsuz olarak baskı silindirine aktarmasını sağlar. Merdane temizlikleri yanı sıra zamanla makine kaporta yüzeyleri ve zeminlere bulaşan mürekkep kirliliklerinin temizlenmesinde etkili şekilde kullanılır.

Teknik Özellikleri: Krom ya da seramikle kaplı metalden üretilen Anilox merdane üzerinde lazerle oyulmuş eşit derinlikte gözenekler mevcuttur. Zamanla söz konusu gözenek hücrelerin baskı mürekkebi ile dolması nedeniyle Anilox merdanenin performansı düşer ve temizlik ihtiyacı ortaya çıkar. Özellikle baskı kalitesi ve Anilox merdanenin kullanım ömrü açısından yapılan temizliğin maliye önem kazanır. Performans olarak gereken hücrelerden tam bir temizlik ihtiyacı ile yapılan temizlik esnasında hassas hücre duvarlarının ve tramların korunması gerekir. Güvenli formülü sayesinde hassas tramlara zarar vermeden etkili temizlik sağlar. Alkali yapısı sayesinde; alüminyum mamul metaller dışında uygulandığı yüzeyler üzerinde korozyon etkisi yoktur.

Kullanım şekli: 1/5 ile 1/10 su ile seyreltilerek kullanılır.